Tags

architecture (5) Autumn (3) Bangkok (4) Boxing (12) BW (34) cemetery (21) City (29) Forests (5) HongKong (11) Israel (11) Italy (3) Jordan (2) Kuala Lumpur (5) lakes (5) Langkawi (1) Malaysia (6) Mountains (6) Night (16) Old and forgotten (14) People (41) Reportage (39) Ruins (26) Sea (7) Sri Lanka (7) Summer! (31) Thailand (5) Warszawa (71) Winter (8) Włochy (3)

piątek, maja 13, 2011

Sri Lanka, Dambulla i Kandy

Dambulla. Świątynia wykuta w skale.


Kandy. Dawna stolica Sri Lanki. Pomiędzy mieszkańcami Kandy i Colombo panują ponoć podobne, przyjazne relacje jak pomiędzy mieszkańcami Warszawy i Krakowa.
W Kandy zatrzymaliśmy się na noc, ale czasu na samo oglądanie miasta nie było za wiele. Właściwie to czasu starczyło jedynie na jedno z najbardziej świętych miejsc na całej wyspie - Świątynię Zęba. Mają tam (ponoć) ząb samego Buddy (za tym złotym czymś na końcu kadru...). ;) Ząb wyciągają raz na jakiś czas i wożą go, na specjalnie do tego celu wybranym i wytresowanym słoniu. W samej świątyni stoi wypchany poprzedni słoń, który nosił Ząb.
Kolejny różowy zachód słońca i Świątynia Zęba od zewnątrz.Mają nawet monetę z jej wizerunkiem.
Stragan przed świątynią. Lotosy (te większe) i orchidee (te małe, białe), które wierni składają Buddzie.
Kandy nocą.
Bazar, na którym pokazano mi warzywa (?) i owoce (?), których w życiu nie widziałam i za diabła nie wiem co to było. Ale w większości całkiem smaczne.
Suszone ryby. Śmierdziało tak samo jak w podobnych przybytkach w Hong Kongu...

Brak komentarzy: